Evde Hacamat

Evde Hacamat

   Evde hacamat işlemi uygulaması sağlık kuruluşumuz tarafından gerekli olan tüm hastalara özenle uygulanmaktadır. Hacamat işlemi insan vücudunda belirlenen bölgelerde birikmiş tüm toksit maddelerin dışarı alınması işlemi olarak yerini almaktadır. Yani bir detoks işlemidir.  Bu işlem evde hacamat uygulama hizmeti olarak çalışmalarımız arasında yerini almaktadır.

Hacamat Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Evde hacamat uygulaması yapılmadan önce tam 2 gün boyunca hayvansal gıda alımı durdurulmalıdır.  Uygulama sırasında hasta aç ve susuz olmamalıdır. Hacamat uygulama sonrası uygulanan bölgelerde kantoran yağı uygulaması 24 saat sürdürülmesi gerekir.

Evde Hacamat Tedavisi Nasıl Yapılır?

Uzman sağlık çalışanlarımız tarafından hasta uygun pozisyona yatırılır. Ya da hastanın isteğine göre hasta kendini nasıl rahat hissediyorsa o pozisyona da alınabilir. Cilt temizliği sağlanır. Hemen ardından yeteri sayıda kupa, kuru kupa uygulaması biçiminde tam 5 dakika boyunca ilgili alana yeterli vakumda uygulanarak işlem başlatılır. Bu sayede vücutta bulunan toksit maddeler cilt yüzeyine doğru yaklaştırılmış olur. Daha sonra kupaların büyüklüğünce ciltte kesiler oluşturulur. Bu kesilerden toksit maddeler tamamen dışarı çıkarılır. Bu sayede hastalar bedenlerindeki var olan toksitlerden tamamen kurtulmuş olur.

Hacamat Uygulaması Ne Zaman Yapılmalıdır?

Hacamat uygulaması hastaların durumuna ve vermiş olduğu tedavi yöntemine göre değişkenlik göstermektedir. Hacamat uygulama işlemi her ayın belirli günlerinde hastalara uygulanabilmektedir. Bilimsel olarak hacamat uygulaması gerekliliği dünyamızın uydusu olan ayın çekim gücünün en yüksek olduğu günlerde bu uygulamaya ihtiyaç duyulmaktadır. Doktor tarafından teşhis edilen hastalarda tedaviye istenildiği an başlanabilmektedir.

Neden Hacamat Yaptırma Gereksinimi Duyarız?

Vücudumuza çeşitli yollarla giriş yapan pek çok toksit ve zararlı maddeler yer almaktadır. Bu toksit ve zararlı maddeler hücrelerimize yerleşerek ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Bu toksit ve zararlı maddeleri bedenimizden temizlemek için hacamat yaptırmamız gerekmektedir.

Hacamatın Vücudumuza Etkileri Nelerdir?

Hacamat işlemi sağlıklı, dirençli ve canlı bir bedene sahip olmamızı sağlayan en önemli çalışmalardan biridir.  Toksit maddelerin ve ağır metallerin vücuttan tamamen uzaklaştırılmasını sağlar.  Bunun sonucunda ise kişilerde fiziksel ve zihinsel aktivitelerin artışına sebep olan en önemli olanaklardan biridir.

Hacamat Uygulaması Kimlere Yapılmaz?

Hacamat uygulaması herkese kolaylıkla uygulanabilecek bir tedavi aşaması değildir. Bunun insan bedeninin tüm koşullara uyumlu olması gerekir. Kan pıhtılaşma sorunu olan insanlara hacamat tedavisi uygulanması imkânsızdır.

Hacamat Uygulaması Sonrası Vücutta İz Kalır Mı?

Tüm tedavi yöntemlerinde olunduğu gibi hacamat uygulamasının da uzman çalışanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Yüksek tecrübeyle yapılan bir hacamat uygulamasında vücutta herhangi bir iz kalması söz konusu değildir.

Hacamat Uygulaması Günü Nasıl Belirlenir?

Hacamat uygulamasında acil bir uygulama gerekliliği olmadığı sürece dünyanın uydusu olan Ay’ın dolunay haline geldikten sonra küçülmeye başladığı zaman diliminde uygulama yapılması en doğru zaman olarak belirlenmektedir. Çünkü bu zaman dilimi Ay’ın çekim gücü etkisi ile bedenimizde birikmiş olan toksit maddelerin (hıltların)cilt yüzeyine en yakın oldukları dönem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hacamat İşlemi Vücutta Hangi Bölgelere Uygulanır?

Hekim tarafından bedende yer alan belirli noktalar hacamat uygulaması için belirlenen özel noktalar olarak yerini alır. Genellikle organların vücuttaki temsil alanlarına uygulanır.

Hacamat Uygulaması Fiyatı

Evde hacamat uygulaması fiyatı hacamat sayısına göre belirlenmektedir. Hacamatlar tek kullanımlık olarak steril malzemelerden oluşmaktadır. Bu yüzden tam fiyat belirlenmesi için hastanın kaç adet hacamata ihtiyacı olduğu belirlenmelidir.

 Hacamat Uygulamasının Ortalama Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Bir hacamat uygulama işlemi hastalara göre değişkenlik göstermektedir. Ancak ortalama hacamat uygulama süresi yaklaşık olarak 30-45 dk arasındadır.

 Hacamat Uygulama Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Hacamat uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri hacamat öncesi ve sonrasında 2 gün boyunca hayvansal gıdaların tüketilmemesidir.  İşlem sırasında ne çok aç ne de çok tok olunmamalıdır. Uygulama öncesi en az 3 saat hastanın yeme içme eylemi mutlaka kesilmelidir. 24 saat öncesinde kişilerin cinsel birliktelik yapmaması gerekmektedir.  Hacamat uygulaması sonrası hastalarda toksin ve zararlı maddeler dışarı atıldığı için kişilerde iştah artışı oldukça sık görülür. Dikkat edilmesi gereken nokta ise günü oldukça hafif gıdalarla geçiştirmek gerekir. Böylece yapılan hacamatın faydası artmış olur.

Evde hacamat uygulamalarımızla hizmetinizdeyiz. Başta baş ağrısı olmak üzere tüm vücudunuzdaki ağrıları gidermede, ödemleri yok etmede, bel ve boyun fıtığını iyileştirmede ve bütün eklem ağrılarınızı gidermede etkili olan hacamat yöntemini evlerinizde uyguluyoruz. Bağışıklık sisteminizi güçlendiren, zinde hissetmenizi sağlayan ve rahat uyumanıza yardımcı olan hacamat yöntemi uygulamalarını evinizin konforunda gerçekleştiriyor, sizi her türlü zahmetten uzak tutuyoruz.

Hareket etmesi kısıtlı ya da ağrılarından dolayı zor olan hastalarınızın hacamatla iyileşmeleri için evde hacamat hizmeti vermeye devam ediyoruz. Kalp hastalıklarınızı önleyen, karaciğeriniziz sağlıklı bir işleyişe girmesine yardımcı olan ve daha birçok konuda sağlığınızı olumlu yönde etkileyen hacamat yöntemiyle sizlerin ve sevdiklerinizin sağlıklı ve dinç bir yaşam sürmenizi ev ortamında mümkün kılıyoruz

Call Now ButtonHEMEN ARA